SPITAL DR. KARL DIEL
Loc. Jimbolia, Jud. Timis, Str. Contele Csekonics, nr. 4,tel. 0256360655, fax 0256360682,
web spitaluljimbolia.ro
                                                                                                                                                                                            Két ország, egy cél, közös siker!
                                                                                                                                                                                                                                                         Doua tari, un scop, succes comun!

In data de 06.04.2012, Spitalul Dr. Karl Diel Jimbolia a organizat evenimentul de deschidere al Proiectului HURO/0802/034_AF -COLABORARE TRANSFRONTALIERA IN SCOPUL INGRIJIRII SI REABILITARII ACUTE A PACIENTILOR.

La eveniment au participat 65 de persoane, reprezentanti ai comunitatii locale din Jimbolia si din Szentes.

Evenimentul a avut ca obiectiv informarea comunitatii locale asupra obiectului si scopului proiectului si asupra beneficiilor ulterioare de care se vor bucura pacientii Spitalelor din Jimbolia si Szentes.

Membrii echipelor de proiect din partea celor doi parteneri de proiect au facut o informare asupra stadiului de implementare al proiectului si activitatilor viitoare.

Asistent de proiect

Dr. Costea Stefan